Rehabilitacja ambulatoryjna

Rehabilitacja ambulatoryjna to świadczenia z zakresu rehabilitacji leczniczej udzielane w pracowni rehabilitacyjnej, do której Pacjent uczęszcza na zabiegi w wyznaczonych godzinach. W przeciwieństwie do leczenia stacjonarnego – rehabilitacja ta nie wiąże się z zakwaterowaniem i kilkutygodniowym pobytem. Puckie Centrum Medyczne od wielu lat jest wiodącym ośrodkiem w zakresie rehabilitacji leczniczej w powiecie puckim. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Poradnia rehabilitacyjna

Aby skorzystać z konsultacji lekarskiej w poradni rehabilitacyjnej wymagane jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie do poradni rehabilitacyjnej jest ważne 365 dni. 

Lekarze poradni rehabilitacyjnej:

🩺   lek. spec. balneologii i medycyny fizykalnej Krzysztof Weselak;
🩺   lek. spec. rehabilitacji medycznej Monika Józkowicz;
🩺   lek. spec. rehabilitacji medycznej Piotr Schmidt;
🩺   lek. spec. rehabilitacji medycznej Dorota Neumann – Chyc.

Rehabilitacja ambulatoryjna (zabiegi)

Do odbycia zabiegów rehabilitacyjnych wymagane jest skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego. Skierowanie na zabiegi jest ważne 30 dni od dnia wystawienia skierowania. Cykl zabiegowy trwa 10 dni zabiegowych (realizowanych w dni robocze). NFZ finansuje do 5 zabiegów dziennie. Istnieje możliwość skorzystania z dodatkowych zabiegów prywatnie, zgodnie z cennikiem Puckiego Centrum Medycznego. (kliknij tutaj)

Rehabilitacja domowa

Rehabilitacja domowa trwa 10 dni zabiegowych. NFZ finansuje do 80 dni zabiegowych w roku kalendarzowym, nie więcej niż 5 zabiegów dziennie. Rehabilitacja w warunkach domowych nie może być łączona ze świadczeniami hospicjum domowego.

Schorzenia kwalifikujące się do rehabilitacji domowej:

Check Mark on Skype ogniskowe uszkodzenie mózgu (stany po zatorach mózgowych, udarach krwotocznych mózgu, urazach) – w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania ogniskowego uszkodzenia mózgu;
Check Mark on Skype ciężkie uszkodzenia centralnego i obwodowego układu nerwowego odpowiadające  5. stopniowi skali oceny stopnia niepełnosprawności, zwanej dalej “skalą opartą na skali Rankina”. Warunek 5. stopnia skali opartej na skali Rankina nie stosuje się do dzieci do ukończenia 18. roku życia;
Check Mark on Skype uszkodzenia rdzenia kręgowego – w okresie do 12 miesięcy od dnia powstania uszkodzenia rdzenia kręgowego;
Check Mark on Skype choroby przewlekle postępujące, w szczególności: miopatia, choroba Parkinsona, zapalenie wielomięśniowe, rdzeniowy zanik mięśni, guzy mózgu, procesy demielinizacyjne, kolagenoza, przewlekłe zespoły pozapiramidowe, RZS;
Check Mark on Skype choroby zwyrodnieniowe stawów biodrowych lub kolanowych oraz stany po zabiegach endoprotezoplastyki stawu – w okresie do 6 miesięcy od dnia wykonania operacji;
Check Mark on Skype złamania, obrażenia i amputacje kończyn dolnych – w okresie do 6 miesięcy od dnia złamania, obrażenia lub amputacji;
Check Mark on Skype osoby w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

Oferta
245320224_6197839770288580_5847810344204959420_n

Zapraszamy dzieci i dorosłych na kompleksowe badanie stóp wraz doborem indywidualnych wkładek ortopedycznych modelowanych termicznie.

suche igłowanie zdjęcie

Nowoczesny zabieg dedykowany Pacjentom z problemami mięśniowymi, problemami zatok, bólami głowy i schorzeniami układu nerwowego.

156749558_5102309846508250_1347760492640006177_n

Cierpisz na ostrogę piętową, łokieć tenisisty, zapalenie ścięgien, bóle bioder, barków czy naciągnięcie mięśni? Fala uderzeniowa zapewnia szybką ulgę w bólu w krótkim czasie.

pexels-mikhail-nilov-6740745

Trening mięśni dna miednicy to skuteczna walka z nietrzymaniem moczu. Przyjdź na indywidualny trening z certyfikowanym fizjoterapeutą.

pexels-cdc-3993212

Skorzystaj z ćwiczenia indywidualnych z fizjoterapeutą dla ozdrowieńców mających na celu zwiększenie wydolności oddechowej.

bańka chińska

Masaż relaksacyjno – leczniczy, który zmniejsza napięcie mięśniowe, przynosząc ulgę w bólu kręgosłupa. Dodatkowo masaż redukuje cellulit i poprawia ukrwienie.

pexels-karolina-grabowska-4506109

Ćwiczenia z fizjoterapeutą wykorzystujące różne metody pracy dobrane indywidualnie do potrzeb Pacjenta.

Wady postawy

Ćwiczenia z fizjoterapeutą wykorzystujące różne metody pracy dobrane indywidualnie do potrzeb Pacjenta.

Kontakt

🕒 GODZINY OTWARCIA REHABILITACJI
      poniedziałek – piątek 8:00 – 18:00
🕒 GODZINY REJESTRACJI

      poniedziałek – piątek: 8:00 – 15:00
  

📌 LOKALIZACJA
      ul. Wojska Polskiego 22
      84-100 Puck

☎ NUMERY TELEFONÓW 
           Rejestracja 519 187 110

@ E-MAIL

Rejestracja rehabilitacjaambulatoryjna@puckiecentrum.pl
Rejestracja do poradni rehabilitacyjnej (lekarza) jest również możliwa poprzez pocztę elektroniczną. Do wiadomości należy dołączyć kod eSkierowania lub zdjęcie / skan skierowania.

Kontakt

🕒 GODZINY OTWARCIA REHABILITACJI
poniedziałek – piątek
8:00 – 18:00
🕒 GODZINY REJESTRACJI
poniedziałek – piątek
8:00 – 15:00  

📌 LOKALIZACJA
 ul. Wojska Polskiego 22
 84-100 Puck

☎ NUMERY TELEFONÓW 
           Rejestracja 519 187 110

@ E-MAIL

Rejestracja rehabilitacjaambulatoryjna@puckiecentrum.pl
Rejestracja do poradni rehabilitacyjnej (lekarza) jest również możliwa poprzez pocztę elektroniczną. Do wiadomości należy dołączyć kod eSkierowania lub zdjęcie / skan skierowania.