Rehabilitacja stacjonarna

Puckie Centrum Medyczne to idealne miejsce na zregenerowanie sił: kameralny Zakład rehabilitacji, doświadczony personel medyczny, nowoczesne sprzęty, basen oraz urokliwy Puck z piękną plażą i molo. Bliski dostęp do Zatoki Puckiej zapewnia leczniczy wpływ klimatu nadmorskiego a położenie naszej placówki stanowi idealną bazę wypadową do odkrywania zakątków Północnych Kaszub. Urokliwa starówka Pucka zachwyci niejedną osobę, a puckie molo czy port jachtowy to idealne miejsce do relaksu i zażywania kąpieli słonecznych w ciepłe dni. Lubiącym aktywny wypoczynek polecamy długie spacery piaszczystą plażą wzdłuż linii brzegowej Zatoki Puckiej czy też po ścieżkach Puszczy Darzlubskiej.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy jedną z nielicznych placówek na Pomorzu, w której dzięki bardzo dobremu wykształceniu naszych terapeutów, pasji i zaangażowaniu, każdego dnia udowadniamy Pacjentom, że przeszkody przestają istnieć. Nasz Zakład rehabilitacyjny wyposażony jest w wysokiej jakości sprzęt oraz basen, w którym realizowane są zabiegi lecznicze. Budynek w całości jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych: na obszarze naszego Zakładu znajdują się dwie windy i wszelkie udogodnienia dla osób mających trudności z poruszaniem się. W basenie również zamontowano windę basenową, ułatwiającą korzystanie z ćwiczeń wodnych Pacjentom niepełnosprawnym.

Opinie naszych Pacjentów
Zabiegi

W ramach rehabilitacji stacjonarnej realizujemy zabiegi z zakresu: kinezyterapii, masażu, fizykoterapii i hydroterapii. Nasz zespół fizjoterapeutów to wykwalifikowana, pełna pasji kadra, korzystająca z najnowocześniejszych metod pracy z Pacjentem (PNF, PIR – poizometryczna relaksacja mięśni, kinesiology taping).

Oprócz powszechnie stosowanych zabiegów wyróżniają nas:

  • ćwiczenia rehabilitacyjne w wodzie (zajęcia prowadzone na basenie)
  • Salus Talent (bardzo nowoczesny sprzęt wytwarzający wysokiej częstotliwości pole elektromagnetyczne, wykorzystywane przede wszystkim do terapii bólu)
  • Salus Talent URO (rewolucyjna terapia nietrzymania moczu)
  • Velus Jet Medical (mechaniczny masaż wodny)
  • Szyna CPM (służąca do biernych ćwiczeń stawu biodrowego, kolanowego, a także stawu skokowego)
  • wanna BTL Alfa 70 De Luxe (wodny masaż perełkowy całego ciała: masaż relaksacyjny, antycellulitowy, limfatyczny, zonoterapia, koloroterapia)

Istnieje możliwość korzystania z dodatkowych zabiegów prywatnie, zgodnie z obowiązującym cennikiem. (kliknij tutaj)

Opieka medyczna

O doskonałą jakość udzielanych świadczeń medycznych dbają lekarze specjaliści rehabilitacji, balneologii i balneoklimatologii, wykwalifikowana i doświadczona kadra fizjoterapeutów oraz profesjonalny personel pielęgniarski. Świadczenia w głównej mierze przeznaczone są dla Pacjentów, którzy wymagają wszechstronnego postępowania usprawniającego w przypadkach takich jak:

  • urazy narządu ruchu (złamania, uszkodzenie więzadeł i ścięgien, itp.)
  • stany po interwencjach chirurgicznych (artroskopia, ednoprotezoplastyka stawów)
  • zaostrzeniach chorób przewlekłych (RZS, SM, SLA, przebyty udar mózgu itp.)

Specjalizujemy się w terapii dedykowanej Pacjentom po endoprotezoplastyce stawów i skutecznie pomagamy w szybkim powrocie do zdrowia. Dla nas terapia, to owoc interdyscyplinarnej pracy, dzięki której jesteśmy w stanie zapewnić całościowe spojrzenie na pacjenta i zaproponować kompleksowe leczenie.

Kontakt

🕒 GODZINY OTWARCIA 
      ZAKŁADU REHABILITACJI
      całodobowo 7 dni w tygodniu
🕒 GODZINY OTWARCIA 
      RECEPCJI
      poniedziałek – sobota: 8:00 – 20:00

      niedziela: nieczynne

📌 LOKALIZACJA
      ul. Wojska Polskiego 22
      84-100 Puck

☎ NUMERY TELEFONÓW
    ☎ Recepcja 506 961 666

Kontakt

🕒 GODZINY OTWARCIA  ZAKŁADU REHABILITACJI
całodobowo 7 dni w tygodniu
🕒 GODZINY OTWARCIA  RECEPCJI
poniedziałek – sobota 8:00 – 20:00
niedziela: nieczynne

📌 LOKALIZACJA         
ul. Wojska Polskiego 22
84-100 Puck

☎ NUMERY TELEFONÓW
    ☎ Recepcja 506 961 666