Rehabilitacja stacjonarna

Oferujemy Państwu świadczenia lecznicze w Zakładzie Rehabilitacji stacjonarnej. Turnus rehabilitacyjny trwa do 6 tygodni. Świadczenia opieki zdrowotnej wykonywane w zakładzie są bezpłatne i finansowane przez NFZ. Zakład rehabilitacji stacjonarnej jest czynny 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00, a w soboty w godzinach 7.00 - 14.00. W niedzielę zabiegi terapeutyczne nie odbywają się.

Naszymi atutami są: wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny, zabiegi basenowe w ramach pobytu oraz bliski dostęp do Zatoki Puckiej. W basenie zamontowano windę basenową, ułatwiającą korzystanie z ćwiczeń w basenie niepełnosprawnym Pacjentom. Zakład wyposażony jest w 80 łóżek rozmieszczonych w komfortowych 2-3 osobowych pokojach (nie ma możliwości rezerwacji miejsca w 2-osobowym pokoju), każdy z własnym węzłem sanitarnym. Istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach dostosowanych do osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji pacjentów jest również sala telewizyjno-wypoczynkowa oraz duży taras z wygodnymi siedzeniami, znajdujący się na dachu budynku. Na obszarze naszego Zakładu znajdują się dwie windy i wszelkie udogodnienia dla osób mających trudności z poruszaniem się.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy jedną z nielicznych placówek na pomorzu, w której dzięki bardzo dobremu wykształceniu naszych terapeutów, pasji i zaangażowaniu każdego dnia udowadniamy pacjentom, że przeszkody przestają istnieć. Nasze Centrum posiada również wysokiej jakości sprzęt, służący z dużym powodzeniem Pacjentom w procesie rehabilitacji.

Poza metodami, które wykorzystujemy w codziennej pracy z Pacjentem, nasze centrum oferuje:

 • Salus Talent - wysokiej częstotliwości pole elektromagnetyczne, wykorzystywane przede wszystkim do terapii bólu;
 • Velus Jet Medical - mechaniczny masaż wodny;
 • Szyna CPM - służąca do biernych ćwiczeń stawu biodrowego, kolanowego, a także stawu skokowego.
 • wanna BTL Alfa 70 De Luxe - wodny masaż perełkowy całego ciała: masaż relaksacyjny, antycellulitowy, limfatyczny, zonoterapia, koloroterapia.

Cennik dostępnych zabiegów w ramach Zakładu Rehabilitacji kliknij tutaj.

Kontakt:

ul. Wojska Polskiego 22, 84-100 Puck (nowy budynek)
tel. kontaktowy: (58) 672-00-27, 506-961-666
adres e-mail: zakladrehabilitacji@puckiecentrum.pl

O doskonałą jakość udzielanych świadczeń medycznych dbają lekarze specjaliści rehabilitacji, balneologii i balneoklimatologii, wykwalifikowana i doświadczona kadra fizjoterapeutów oraz profesjonalny personel pielęgniarski. Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych pod nadzorem wykwalifikowanego zespołu fizjoterapeutów. Nasi fizjoterapeuci i masażyści, wraz z całym personelem medycznym, to zespół osób tworzący w naszym Centrum niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą powrotowi do sprawności wszystkich naszych Pacjentów.

Świadczenia w głównej mierze przeznaczone są dla Pacjentów, którzy wymagają wszechstronnego postępowania usprawniającego w przypadkach takich jak:

 • urazy narządu ruchu (złamania, uszkodzenie więzadeł i ścięgien, itp.)
 • stany po interwencjach chirurgicznych (artroskopia, ednoprotezoplastyka stawów)
 • zaostrzeniach chorób przewlekłych (RZS, SM, SLA, przebyty udar mózgu itp.)


Dla nas terapia, to owoc interdyscyplinarnej pracy, dzięki której jesteśmy w stanie zapewnić całościowe spojrzenie na pacjenta i zaproponować kompleksową terapię. Na podstawie dokładnej diagnostyki, wybieramy najskuteczniejsze metody, zbliżające pacjenta w jak najkrótszym czasie, do oczekiwanego celu terapeutycznego.

W ramach rehabilitacji stacjonarnej realizujemy zabiegi z zakresu:

Termin „kinezyterapia” wywodzi się z jęz. greckiego, gdzie „kinesis” oznacza ruch, a „therapeja” – leczenie. Kinezyterapia zakłada wykorzystanie celowo dobranych wzorców ruchowych i prostych ruchów. Warunkiem uzyskania zaplanowanych efektów leczenia jest właściwy dobór ćwiczeń pod względem rodzaju, częstotliwości i intensywności, uwzględniający charakter i zakres zmian, stan ogólny i miejscowy pacjenta oraz wskazania i przeciwwskazania do kinezyterapii.

METODY PRACY:

Koncepcja posiadająca własną filozofię i zasady pracy z pacjentem. Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją, której chory potrzebuje. Siła mięśni, zakres ruchu - to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu, jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała. Umożliwia to pełne wykorzystanie sił i możliwości pacjenta, motywuje do dalszego działania.
Polega na stopniowym rozciąganiu tkanek miękkich. Kierunek rozciągania, wielkość przykładanej przez terapeutę siły i czas stosowania techniki są w całości zależne od reakcji ciała pacjenta. Poprzez stosowanie technik mięśniowo-powięziowego rozluźnienia dążymy do obniżenia wzmożonego napięcia i do przywrócenia prawidłowego zakresu ruchu. Po zlikwidowaniu restrykcji występujących w obrębie kompleksu mięśniowo-powięziowego oraz stawów należy rozciągnąć mięśnie, posiłkując się technikami energizacji mięśniowej.
To forma manualnego leczenia punktów o zwiększonej wrażliwości w naszym ciele, które mają tendencję do generowania uporczywego bólu. Często terapeuci traktują tę metodę jako „tabletkę przeciwbólową” - likwidują punkt, pozbawiając pacjenta bólu. Głęboko zakorzeniony punkt spustowy w tkance mięśniowo-powięziowej często nie odpuszcza nawet po wstępnym opracowaniu manualnym. W większości przypadków promieniujący, przeszywający ból kojarzony jest z równie bolesną terapią, jednak wcale tak nie musi być. Problematycznego obszaru generującego objawy możemy się pozbyć praktycznie bezboleśnie dla pacjenta w odstępie kilkunastu sekund od zastosowanej techniki.
Jest to technika rozciągania tkanek miękkich, którą wykorzystuje się w stanach wzmożonego napięcia mięśni i przykurczów. PIR stosuje się w celu eliminacji przeciążenia stawu, poprzez przywrócenie właściwej długości i elastyczności mięśni. Uważa się, że rozciąganie za pomocą poizometrycznej relaksacji należy do jednych z najbardziej skutecznych. Dzięki specjalnej sekwencji ruchu uzyskuje się wyłączenie mięśni antagonistycznych podczas rozciągania i szybko uzyskuje się zwiększenie zakresu ruchu w stawach. 
Jest metodą pracy opierającą się na szczegółowym badaniu pacjenta, diagnozie, a następnie leczeniu manualnym. Postępowanie dotyczy pracy ze wszystkimi stawami, strukturami torebkowymi, więzadłami i mięśniami. Terapia manualna jest wysoko wyspecjalizowaną gałęzią fizjoterapii opartą na biomechanice i funkcji układu ruchu człowieka wspartą wiedzą naukową. W terapii manualnej wykorzystujemy bardzo efektywne i bezpieczne metody oraz techniki mobilizacji stawów obwodowych i stawów międzywyrostkowych (kręgosłup) w celu zwiększenia zakresu ruchu i zmniejszeniu bólu, który towarzyszy ruchowi.
Ćwiczenia dobrane indywidualnie w zależności od stanu pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem dokładności wykonywanych ćwiczeń zarówno dla przygotowania do niektórych technik terapii manualnej, jak i w celu kontynuowania leczenia w domu oraz zapobiegania nawrotom dolegliwości. Ćwiczenia są wykonywane i dawkowane indywidualnie. Ćwiczenia te często realizowane są przy pomocy specjalistycznego sprzętu, systemu linek i bloczków oraz gum.
Leczenie z wykorzystaniem ruchów wykonywanych przez terapeutę w przypadku ograniczonej sprawności pacjenta (np. porażenia) lub w przypadku ręcznego rozciągania różnych tkanek (np. przykurcze mięśni).
Ćwiczenia czynne w odciążeniu polegają na samodzielnym wykonywaniu ćwiczeń przez pacjenta w warunkach zniesienia działania siły ciążenia na daną część ciała, w możliwie największym, bezbolesnym zakresie ruchu. W celu uzyskania odciążenia najczęściej stosuje się w terapii systemy podwieszania bloczkowego (system materiałowych i skórzanych podwieszek, bloczki kierunkowe do linek, linki oraz uchwyty do linek). W Polsce najbardziej powszechnie stosowane są uchwyty do linek w postaci metalowych konstrukcji w kształcie krat, które wraz z podwieszkami tworzą UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego).
W ćwiczeniach samowspomaganych pacjent wykonując ruch jedną kończyną wspomaga wykonanie ruchu w stawach drugiej kończyny, zwiększając równocześnie jego zakres. Jest to rodzaj redresji, którą chory sam wykonuje, zwanej „autoredresją”.
Ćwiczenia prowadzone przez fizjoterapeutę dla grupy pacjentów wykonujących w tym samym czasie to samo ćwiczenie na sali ćwiczeń grupowych. W zależności od rodzaju schorzeń proponujemy gimnastykę krążeniowo-oddechową, ogólnokondycyjną, relaksacyjną oraz gimnastykę dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.
Ćwiczenia w basenie prowadzone przez fizjoterapeutę. Środowisko wodne odciąża stawy człowieka i jednocześnie daje optymalne warunki do treningu mięśni w przypadku schorzeń stawów kończyn dolnych i kręgosłupa.
Woda jest doskonałym środowiskiem do prowadzenia zabiegów rehabilitacyjnych. Ze względu na swoje właściwości wpływa na rozluźnienie mięśni, a jednocześnie dzięki oporowi jaki powoduje pozwala na wzmacnianie określonych grup mięśniowych przy odpowiednio dobranych ćwiczeniach. Rehabilitacja w wodzie pozwala w wielu przypadkach na skrócenie czasu rehabilitacji, a co za tym idzie, szybszym powrocie do sprawności. Obciążenie stawów podczas ćwiczeń trwających 45 minut odpowiada zaledwie 10 minutom ćwiczeń na lądzie. W wodzie można często postawić swój „pierwszy krok”, co niemożliwe jest często na powierzchni, z powodu zbyt słabych grup mięśniowych bądź zaburzeń równowagi. Kolejną właściwością wody jest ciśnienie hydrostatyczne. Ma ono zbawienny wpływ na spastyczność mięśni, ze względu na nacisk na mięśnie – rozluźnia je. Dodatkowo zmniejsza obrzęki, pomaga w pracy z pacjentami ze skrzywieniami kręgosłupa, gdzie występują zaburzenia oddychania typu restrykcyjnego. Ciśnienie hydrostatyczne wpływa też na krążenie wrotne, ukrwienie tkanek, pracę serca i duże pnie żylne. Pomocna w przywracaniu prawidłowej propriocepcji nerwowo-mięśniowej jest lepkość wody. Dzięki niej przy małym wysiłku dostarczane są stawom odczucia co do prędkości, kierunku czy amplitudy ruchów. Lepkość wody wpływa na spowolnienie ruchów, co stwarza warunki funkcjonalnych wzorców ruchowych. W celu zwiększenia strefy komfortu cieplnego u człowieka, temperatura wody wynosi 34 stopnii Celsjusza, jest zatem zbliżona do temperatury ludzkiego ciała. Dzięki niej mięśnie nie napinają się nadmiernie.
Te „kolorowe plastry” swoje działanie opierają na naturalnych procesach leczenia, które zachodzą w organizmie. Aktywizują układ nerwowy i krążeniowy. Nadmierne napięcie lub rozciągnięcie mięśnia powoduje ucisk na podskórne receptory bólowe przez utrudnione krążenie limfy i kompresję przestrzeni między skórą a mięśniem. Owe receptory wysyłają do mózgu sygnały świadczące o dyskomforcie. Metoda ta jest znakomitym sposobem na podtrzymanie efektów osiągniętych podczas terapii.
Działanie:
 • zmniejszenie zmęczenie mięśni
 • redukcja nadmiernego rozciągnięcia lub nadmiernego napięcia mięśni
 • zwiększanie zakresu ruchu
 • uśmierzanie bólu
 • poprawa krążenia krwi i układu limfatycznego
 • zmniejszanie stanu zapalnego w tkankach
 • normalizacja napięcia mięśni i zaburzeń w obrębie powięzi.
 • "Masaż klasyczny jest metodą leczenia fizykalnego zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych, a w wielu przypadkach przyczyn chorobowych. Polega on na mechanicznym drażnieniu tkanek, wywierając pośredni i bezpośredni wpływ na organizm. Składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań (głaskania, rozcierania, ugniatania, oklepywania, wibracji, roztrząsania, wałkowania), których celem jest nie tylko leczenie, lecz także zapobieganie wielu chorobom. Masaż jest również integralną częścią odnowy biologicznej."

  Adam Zborowski 1998

  Jest to rodzaj specjalistycznego masażu wykorzystywanego przy leczeniu różnego rodzaju obrzęków. Poprzez bardzo delikatne techniki ręczne masażysta powoduje zwiększenie przepływu płynu limfatycznego, co skutkuje udrożnieniem dróg przepływu chłonki, zmniejszeniem obrzęku oraz ułatwieniem funkcjonowania tkanek, utrudnionym podczas obrzęku. W dłuższym okresie czasu stosowanie drenażu pomaga w wytworzeniu zastępczych dróg krążenia limfy, co zapobiega nawrotom obrzęków.
  Jest jedną z najstarszych form terapii znaną człowiekowi. Poprzez odpowiednio dobrane techniki ręczne masażysta może uzyskać efekt rozluźnienia mięśni, skóry i tkanek podskórnych, a także zwiększenia ukrwienia w okolicy poddanej zabiegowi, co skutkuje zmniejszeniem bólu i przyspieszeniem gojenia się tkanek. Uzyskany efekt rozluźnienia mięśni wpływa także na rozluźnienie psychofizyczne, pomagając walczyć ze stresem i zmęczeniem psychicznym.
  Nazwa metody - „masaż tkanek głębokich” mogłaby sugerować silne i bolesne oddziaływanie na ciało pacjenta, jednak w rzeczywistości metoda ta okazuję się wyjątkowo delikatna i subtelna. Wszystkie ruchy wykonuje się z wielką precyzją, a dodatkowo bardzo wolno. Siła nacisku aplikowana jest dla każdego pacjenta indywidualnie – dobrana do siły napięcia tkanek. Wszystko to powoduje, że pożądane efekty zauważyć można już po pierwszym zabiegu. Tak precyzyjny rodzaj pracy z pacjentem wymaga od terapeuty umiejętności lokalizowania zmian w tkankach.
  Niezwykle prosta, a jakże skuteczna forma masażu. Jak sama nazwa wskazuje polega ona na pracy w poprzek włókien mięśni, ścięgien czy więzadeł. Masaż ma charakter jedynie miejscowy, dlatego ma sens wykonywanie go jedynie w miejscu problematycznym. Może być to miejsce o podwyższonym napięciu mięśniowo-powięziowym, ograniczeniu ruchu tkanki miękkiej czy po prostu bólowym. Zabieg ma na celu zmniejszenie napięcia tkanek i poprawienie ich ruchu względem siebie, a także poprawę przestrzennego ułożenia włókien mięśniowych i kolagenowych. Masaż ten ma spore zastosowanie przy redukcji bólu mięśni, więzadeł i ścięgien, a także czasami stawów.
  Każdy mięsień ma pewną funkcję, którą jest kurczenie i rozciąganie się. Masaż funkcyjny tą funkcję poprawia. Można powiedzieć, że jest to celowane w punkt, dynamiczne rozciąganie struktur, które bezwzględnie tego wymagają. Jakby rozłożyć masaż funkcyjny na czynniki pierwsze to występują tam dwa elementy. Pierwszym elementem jest ugniatanie, które ma na celu zmniejszenie napięcia mięśniowego i zmianę gęstości tkanki powięziowej, a także zablokowanie mięśnia i zmuszenie go do rozciągania w miejscu, które uznamy za słuszne. Drugim elementem jest rozciąganie struktur poprzez oddalenie przyczepów mięśniowych. Dzięki tym dwóm składowym masaż ten świetnie nadaje się do pracy z długimi mięśniami kończyn, choć przy odpowiedniej metodyce można wykonać go praktycznie wszędzie.
  To specjalistyczne łóżko wodne, które w swoim wnętrzu kryje dwa strumienie wody sterowane komputerowo. Dzięki zamontowanym dyszom, wyprowadzającymi pod ciśnieniem strumienie wody, które uderzają rytmicznie w spód materaca, na którym leży pacjent, uzyskujemy rozluźnienie mięśni, odprężenie psychiczne oraz złagodzenie bólu.
  To zespół metod wykorzystujących różne formy energii w otoczeniu człowieka. Nauka o energiach naturalnych i sztucznych mających zastosowanie w lecznictwie, gdzie wykorzystujemy energię elektryczną, pole magnetyczne, fale akustyczne i światło.
  Terapia prądem stałym o odpowiednich parametrach. Zabieg ten polega na poddaniu tkanek wpływowi przepływającego stałego prądu elektrycznego. Wywołuje pobudliwość nerwów i ukrwienie w okolicy poddanej zabiegowi, a także działa przeciwbólowo. Zabieg stosowany w leczeniu: nerwobólów, choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, porażeniu nerwów obwodowych, stanów pourazowych układu kostnego, ran pooperacyjnych (przyspiesza regenerację tkanek miękkich).
  Inaczej galwanizacja z użyciem leku, w postaci roztworu wodnego, żelu bądź maści. Zastosowanie tej metody leczenia ułatwia wchłanianie leku w chorobowo zmienioną tkankę (prąd wywołuje zwiększenie ukrwienia skóry, a tym samym wnikanie cząsteczek leku do tkanki). W zabiegu stosowane są najczęściej leki o działaniu: przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwreumatycznym, rozszerzającym naczynia krwionośne, rozmiękczającym tkankę bliznowatą.
  Prądy charakteryzujące się silnym działaniem na wybrane struktury układu nerwowego. Poprzez działanie prądów Träberta na układ nerwowy, uzyskuje się na drodze odruchu, poprawę ukrwienia i odżywienia tkanek również w przypadkach zaburzeń krążenia obwodowego. Zabieg stosowany w leczeniu: nerwobólów, zespołów niedokrwiennych kończyn, wspomaganie w leczeniu trudno gojących się ran.
  Prądy średniej i wysokiej częstotliwości silnie działające przeciwbólowo. Działanie przeciwbólowe oparte jest na wygaszaniu bólu przez stymulację nerwów (z angielskiego TENS - Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation). Zabieg stosowany w leczeniu: zespołów bólowych mięśni, zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, nerwobólów.
  Trening zdrowych mięśni za pomocą stymulacji prądem średniej częstotliwości. Prądy Kotza stosowane są często zarówno w  rehabilitacji, jak i w odnowie biologicznej oraz w sporcie jako metoda wspomagania treningu siłowego lub wytrzymałościowego mięśni. Prąd ten nie ma zastosowania w terapii mięśni z uszkodzonym przewodzeniem nerwowym.
  Głębiej działające na tkankę prądy średniej częstotliwości. Dzięki nałożeniu się (interferencji) działań dwóch prądów średniej częstotliwości uzyskuje się leczniczy efekt głęboko w  tkankach i na rozległym obszarze. W zależności od wybranych parametrów można uzyskać efekt przeciwbólowy, zwiększający przekrwienie i odżywienie tkanek lub rozluźniający, a także różne ich kombinacje. Zabieg stosowany w leczeniu: zmian zwyrodnieniowych stawów kończyn, zespołów bólowych kręgosłupa, zaników mięśni w  wyniku bezczynności, stanów pourazowych i pooperacyjnych mięśni, reumatyzmu tkanek miękkich, nerwobólów.
  Pobudzanie mięśni za pomocą impulsowego prądu elektrycznego. Zabieg wywołuje kontrolowany skurczu mięśnia. Znajduje szerokie zastosowanie w chorobach neurologicznych, gdy przewodzenie impulsów nerwowych do mięśni jest zaburzone. Zabieg stosowany w leczeniu: osłabienia siły mięśni, częściowych uszkodzeń nerwów obwodowych, zaników mięśniowych, wtórnych efektów porażeń wiotkich mięśni.
  Leczenie polem magnetycznym niskiej częstotliwości. Odpowiednia dawka pola magnetycznego działa na organizm zmieniając polaryzację błon komórkowych, poprawia przyswajanie tlenu przez tkanki i przyspiesza procesy regeneracyjne. Wpływa na poprawę odżywienia tkanek, przyspiesza zrost kostny, stymuluje odnowę kolagenu, poprawia krążenie obwodowe, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i rozluźniająco. Zabieg stosowany w leczeniu: stanów po złamaniach kości, zwichnięciach stawów, naderwania ścięgien i torebek stawowych, zmian zwyrodnieniowych i stanów zapalnych stawów kręgosłupa i kończyn, osteoporozy, choroby niedokrwiennej serca, zapaleń zatok, oskrzeli, trudno gojących się ran.
  Nagrzewanie tkanek za pomocą lampy o silnym świetle podczerwonym. Podczas naświetlania dochodzi do dość głębokiego przegrzania tkanek, tym samym uaktywniają się procesy przekrwienia tkanki nawet w głębokich, chorobowo zmienionych miejscach. Dzięki ogrzaniu uzyskuje się miejscową poprawę ukrwienia oraz pobudzenie procesów metabolicznych. W wyniku podwyższenia progu bólu naświetlanie w seriach działa przeciwbólowo. Stosowanie różnej barwy filtrów rozszerza skutecznie zakres możliwości leczniczych lampy. Zabieg stosowany w leczeniu: przewlekłych stanów zapalnych układu ruchu, starych zmian pourazowych, nerwobólów, zespołów bólowych kręgosłupa, zapaleniu zatok.
  Precyzyjne naświetlanie tkanek za pomocą światła laserowego o parametrach biostymulacyjnych. Wykorzystując światło laserowe o niskim natężeniu możemy dostarczyć do tkanek i komórek dodatkową energię wspomagając naturalne procesy regeneracyjne organizmu i przyspieszając gojenie. Dodatkowo, poprzez zmiany w gospodarce tlenowej komórek i polaryzacji błon komórkowych uzyskujemy wyraźne działanie przeciwbólowe. Dzięki użyciu skanera promień lasera dostarczany jest równomiernie do całej objętej zabiegiem okolicy. Zabieg stosowany w leczeniu: zespołów bólowych kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej stawów, zapaleń przewlekłych nerwów, trudno gojących się ran, blizn pooperacyjnych, bólów korzeniowych i nerwobólów, przykurczów mięśni.
  Miejscowe schładzanie ciała nowoczesnym aparatem Cryo 6 z regulowaną prędkością przepływu nadmuchiwanego powietrza, co daje pełną kontrolę ilości odbieranego ciepła, czas zabiegu: 1-3 minuty. Dzięki szybkiemu ochłodzeniu tkanek powierzchownych uzyskujemy zwiększenie ukrwienia i przyspieszenie metabolizmu tkanek w chłodzonym rejonie, a także działanie przeciwbólowe, dzięki zamrożeniu bólowych zakończeń nerwowych. Pozwala to na bezbolesne wykonanie ćwiczeń usprawniających, które są ważną częścią zbiegu.
  Hydroterapia (wodolecznictwo) to jedna z najstarszych i najbardziej rozbudowanych metod fizykoterapii, polegająca na terapeutycznym zastosowaniu wody w postaci kąpieli, natrysków, polewań, zmywań, płukań i innych zabiegów.
  Masaż wirowy to masaż przeprowadzany na kończynach górnych lub dolnych w specjalnych wannach, które różnią się od siebie kształtem oraz głębokością. Wanny do masażu wirowego wyposażone są w urządzenia o napędzie mechanicznym, które wprawiają wodę w ruch wirowy. Szybki ruch wirowy oddziałuje na skórę powierzchniowo, powodując zwiększa jej przekrwienie. Kończyna poddana zabiegowi przeciwstawia się oporowi wiru wody poprzez napinanie mięśni - tym samym zwiększając przekrwienie kończyny. Temperatura wody wynosi od 37 – 38 stopni, a sam zabieg trwa 20 minut.

  W Zakładzie rehabilitacji stacjonarnej pobierane są dopłaty z tytułu zakwaterowania i wyżywienia. Jednocześnie istnieje możliwość komercyjnej realizacji turnusu rehabilitacyjnego.

  Cennik zawiera kwoty, które pacjent zobowiązany jest uiścić podczas przyjęcia. Jest to opłata na poczet kosztów związanych z zakwaterowaniem i wyżywieniem Pacjenta, natomiast opłaty związane z usługami medycznymi pokrywa NFZ. Podane ceny dotyczą jednej doby pobytu. Pacjent podczas pobytu ma zapewniony dostęp do opieki medycznej oraz średnio pięć zabiegów rehabilitacyjnych dziennie.

  CENNIK DOPŁAT DO POBYTU

  Budynek A** (sezon niski: 1.10-31.05)

  *50 ZŁ

  Budynek A** (sezon wysoki: 1.06-30.09)

  60 ZŁ

  Budynek B** (sezon niski: 1.10-31.05)

  70 ZŁ

  Budynek B** (sezon wysoki: 1.06-30.09)

  80 ZŁ

  **informacje na temat poszczególnych budynków znajdują się w tabeli poniżej

  Puckie Centrum Medyczne w partnerstwie z firmą MediRaty oferuje możliwość rozłożenia płatności za usługi medyczne na raty. Więcej informacji udzielą pracownicy Recepcji.

  Standard pokoju

   

  Budynek A (standard podstawowy)

  Budynek B (standard podwyższony)

  Łóżko szpitalne

  Łózko hotelowe

  Łazienka w pokoju

  Telewizor w pokoju

  Dostęp do internetu (wi-fi)

  Telefon w pokoju

  Dostęp do tarasu

  Dostęp do sali wypoczynkowej

  Czajnik w pokoju

  Pacjent powinien złożyć w recepcji skierowanie wystawione przez lekarza:

  oddziałów szpitalnych:

  • urazowo-ortopedycznych,
  • chirurgicznych,
  • neurochirurgicznych,
  • neurologicznych
  • reumatologicznych,
  • chorób wewnętrznych,
  • onkologicznych,
  • ginekologicznych,
  • urologicznych,
  • rehabilitacji ogólnoustrojowej,neurologicznej, pulmonologicznej, kardiologicznej.

  poradni specjalistycznych:

  • rehabilitacyjnych,
  • urazowo – ortopedycznych,
  • neurologicznych,
  • reumatologicznych.

  Pobierz wzór skierowania
  Skierowanie powinno zawierać:

  1. jednoznaczne wskazanie nazwy jako „Zakład Rehabilitacji Stacjonarnej”
  2. oznaczenie pacjenta, obejmujące: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, dane z zakresu leczenia, rozpoznanie choroby, jednostka chorobowa ICD-10
  3. telefon kontaktowy, celem uzgodnienia szczegółów dotyczących pobytu
  4. oznaczenie podmiotu wystawiającego skierowanie: pełna nazwa podmiotu, nazwa jednostki organizacyjnej oraz część VII kodów resortowych, nazwę komórki organizacyjnej oraz część VIII kodów resortowych, adres miejsca udzielania świadczeń zdrowotnych, NIP, REGON
  5. imię, nazwisko i numer prawa wykonywania zawodu (PWZ) lekarza kierującego
  6. data wystawienia skierowania
  Do skierowania powinna być dołączona aktualna dokumentacja medyczna lub kopia potwierdzająca rozpoznanie.

  Aby dobrze przygotować się do pobytu w naszym Zakładzie, poniżej umieszczamy listę rzeczy, które należy ze sobą zabrać.

  • dowód osobisty
  • dokument ubezpieczenia zdrowotnego
  • dokumentację medyczną (wraz z aktualnym badaniem EKG – do 6-ciu miesięcy)
  • kostium kąpielowy i klapki basenowe
  • przybory toaletowe
  • ręczniki (duży, mały)
  • ubiór wygodny, sportowy
  • zmienne obuwie
  • obuwie sportorwe
  • sztućce i kubek
  • UWAGA!!! Pacjentów przyjmujących leki przewlekle prosimy o zabranie ze sobą ilości wystarczającej na cały okres pobytu. Informacja o stałych lekach powinna być zatwierdzona przez lekarza pierwszego kontaktu.

  Powiadomienie o wyznaczonym terminie przyjazdu odbywa się telefonicznie z miesięcznym wyprzedzeniem. Zmiana wyznaczonego terminu możliwa jest wyłącznie na pisemny wniosek wraz z medycznym uzasadnieniem.

  WAŻNE!

  • Osoby zgłaszające się do Zakładu Rehabilitacji Stacjonarnej w celu rejestracji, posiadające wpis „PILNE” na skierowaniu od lekarza specjalisty, przyjmowane są poza kolejnością lub czas oczekiwania na przyjęcie nie jest dłuższy niż 3 miesiące.
  • Nasz Zakład Rehabilitacji nie udziela przepustek pacjentom leczonym w ramach umowy z NFZ.
  • Inne planowane świadczenia medyczne, których termin pokrywa się z pobytem w ramach rehabilitacji stacjonarnej ogólnoustrojowej należy przełożyć na inny termin.
  • Realizacja zabiegów następuje w kolejnym dniu zabiegowym po przyjęciu do Zakładu (dni zabiegowe od poniedziałku do soboty).

  Galeria

  Budynek A - zdjęcia

  Budynek B - zdjęcia

  Zabiegi - zdjęcia

  Pobyt VIP - zdjęcia