Rehabilitacja stacjonarna

Oferujemy Państwu świadczenia lecznicze w Zakładzie Rehabilitacji stacjonarnej. Turnus rehabilitacyjny trwa do 6 tygodni. Świadczenia opieki zdrowotnej wykonywane w zakładzie są bezpłatne i finansowane przez NFZ. Zakład rehabilitacji stacjonarnej jest czynny 24 godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Zabiegi rehabilitacyjne wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00, a w soboty w godzinach 7.00 - 14.00. W niedzielę zabiegi terapeutyczne się nie odbywają.

Naszymi atutami są: wysokiej jakości sprzęt rehabilitacyjny, zabiegi basenowe w ramach pobytu oraz bliski dostęp do Zatoki Puckiej. W basenie zamontowano windę basenową, ułatwiającą korzystanie z ćwiczeń w basenie niepełnosprawnym Pacjentom. Zakład wyposażony jest w 80 łóżek rozmieszczonych w komfortowych 2-3 osobowych pokojach (nie ma możliwości rezerwacji miejsca w 2-osobowym pokoju), każdy z własnym węzłem sanitarnym. Istnieje możliwość zakwaterowania w pokojach dostosowanych do osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji pacjentów jest również sala telewizyjno-wypoczynkowa oraz duży taras z wygodnymi siedzeniami, znajdujący się na dachu budynku. Na obszarze naszego Zakładu znajdują się dwie windy i wszelkie udogodnienia dla osób mających trudności z poruszaniem się.

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy jedną z nielicznych placówek na pomorzu, w której dzięki bardzo dobremu wykształceniu naszych terapeutów, pasji i zaangażowaniu każdego dnia udowadniamy pacjentom, że przeszkody przestają istnieć. Nasze Centrum posiada również wysokiej jakości sprzęt, służący z dużym powodzeniem pacjentom w procesie rehabilitacji.

Poza metodami, które wykorzystujemy w codziennej pracy z pacjentem, nasze centrum oferuje pacjentom:

 • Salus Talent - wysokiej częstotliwości pole elektromagnetyczne, wykorzystywane przede wszystkim do terapii bólu;
 • Velus Jet Medical - mechaniczny masaż wodny;
 • Szyna CPM - służąca do biernych ćwiczeń stawu biodrowego, kolanowego, a także stawu skokowego.
 • wanna BTL Alfa 70 De Luxe - wodny masaż perełkowy całego ciała: masaż relaksacyjny, antycelulitowy, limfatyczny, zonoterapia, koloroterapia

Cennik dostępnych zabiegów w ramach Zakładu Rehabilitacji kliknij tutaj.

Kontakt:

ul. Wojska Polskiego 22, 84-100 Puck, nowy budynek
58 672 00 27
506 961 666
zakladrehabilitacji@puckiecentrum.pl

O doskonałą jakość udzielanych świadczeń medycznych dbają lekarze specjaliści rehabilitacji, balneologii i balneoklimatologii, wykwalifikowana i doświadczona kadra fizjoterapeutów oraz profesjonalny personel pielęgniarski. Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych pod nadzorem wykwalifikowanego zespołu fizjoterapeutów. Nasi fizjoterapeuci i masażyści, wraz z całym personelem medycznym, to zespół osób tworzący w naszym Centrum niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą powrotowi do sprawności wszystkich naszych pacjentów.

Świadczenia w głównej mierze przeznaczone są dla pacjentów, którzy wymagają wszechstronnego postępowania usprawniającego w przypadkach takich jak:
 • urazy narządu ruchu (złamania, uszkodzenie więzadeł i ścięgien, itp.)
 • stany po interwencjach chirurgicznych (artroskopia, ednoprotezoplastyka stawów)
 • zaostrzeniach chorób przewlekłych (RZS, SM, SLA, przebyty udar mózgu itp.)

Dla nas terapia, to owoc interdyscyplinarnej pracy, dzięki której jesteśmy w stanie zapewnić całościowe spojrzenie na pacjenta i zaproponować kompleksową terapię. Na podstawie dokładnej diagnostyki, wybieramy najskuteczniejsze metody, zbliżające pacjenta w jak najkrótszym czasie, do oczekiwanego celu terapeutycznego.

w przygotowaniu

W Zakładzie rehabilitacji stacjonarnej pobierane są dopłaty z tytułu zakwaterowania i wyżywienia. Jednocześnie istnieje możliwość komercyjnej realizacji turnusu rehabilitacyjnego.

Cennik zawiera kwoty, które pacjent zobowiązany jest uiścić podczas przyjęcia. Jest to opłata na poczet kosztów związanych z zakwaterowaniem i wyżywieniem Pacjenta, natomiast opłaty związane z usługami medycznymi pokrywa NFZ. Podane ceny dotyczą jednej doby pobytu. Pacjent podczas pobytu ma zapewniony dostęp do opieki medycznej oraz średnio pięć zabiegów rehabilitacyjnych dziennie.

CENNIK DOPŁAT DO POBYTU

Budynek A* (sezon niski: 1.10-31.05)

40 ZŁ

Budynek A* (sezon wysoki: 1.06-30.09)

50 ZŁ

Budynek B* (sezon niski: 1.10-31.05)

60 ZŁ

Budynek B* (sezon wysoki: 1.06-30.09)

70 ZŁ

*informacje na temat poszczególnych budynków znajdują się w tabeli poniżej

Puckie Centrum Medyczne w partnerstwie z firmą MediRaty oferuje możliwość rozłożenia płatności za usługi medyczne na raty. Więcej informacji udzielą pracownicy Recepcji.

Standard pokoju

 

Budynek A (standard podstawowy)

Budynek B (standard podwyższony)

Łóżko szpitalne

Łózko hotelowe

Łazienka w pokoju

Telewizor w pokoju

Dostęp do internetu (wi-fi)

Telefon w pokoju

Dostęp do tarasu

Dostęp do sali wypoczynkowej

Dostęp do kawiarni

Pacjent powinien złożyć w recepcji skierowanie wystawione przez lekarza:

oddziałów szpitalnych:

urazowo-ortopedycznych,
chirurgicznych,
neurochirurgicznych,
neurologicznych
reumatologicznych,
chorób wewnętrznych,
onkologicznych,
ginekologicznych,
urologicznych,
rehabilitacji ogólnoustrojowej,neurologicznej, pulmonologicznej, kardiologicznej,

poradni specjalistycznych:

rehabilitacyjnych,
urazowo – ortopedycznych,
neurologicznych,
reumatologicznych.

Pobierz wzór skierowania
Skierowanie powinno zawierać:
 1. jednoznaczne wskazanie nazwy jako „Zakład Rehabilitacji Stacjonarnej”
 2. oznaczenie pacjenta, obejmujące: imię, nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, dane z zakresu leczenia, rozpoznanie choroby, jednostka chorobowa ICD-10
 3. telefon kontaktowy, celem uzgodnienia szczegółów dotyczących pobytu
 4. oznaczenie podmiotu wystawiającego skierowanie: pełna nazwa podmiotu, nazwa jednostki organizacyjnej oraz część VII kodów resortowych, nazwę komórki organizacyjnej oraz część VIII kodów resortowych, adres miejsca udzielania świadczeń zdrowotnych, NIP, REGON
 5. imię, nazwisko i numer prawa wykonywania zawodu (PWZ) lekarza kierującego
 6. data wystawienia skierowania
Do skierowania powinna być dołączona aktualna dokumentacja medyczna lub kopia potwierdzająca rozpoznanie.

Aby dobrze przygotować się do pobytu w naszym Zakładzie, poniżej umieszczamy listę rzeczy, które należy ze sobą zabrać.
 • dowód osobisty
 • dokument ubezpieczenia zdrowotnego
 • dokumentację medyczną (wraz z aktualnym badaniem EKG – do 6-ciu miesięcy)
 • kostium kąpielowy i klapki basenowe
 • przybory toaletowe
 • ręczniki (duży, mały)
 • ubiór wygodny, sportowy
 • zmienne obuwie
 • obuwie sportorwe
 • sztućce i kubek
 • UWAGA!!! Pacjentów przyjmujących leki przewlekle prosimy o zabranie ze sobą ilości wystarczającej na cały okres pobytu. Informacja o stałych lekach powinna być zatwierdzona przez lekarza pierwszego kontaktu.

Powiadomienie o wyznaczonym terminie przyjazdu odbywa się telefonicznie z miesięcznym wyprzedzeniem. Zmiana wyznaczonego terminu możliwa jest wyłącznie na pisemny wniosek wraz z medycznym uzasadnieniem.

WAŻNE!
 • Osoby zgłaszające się do Zakładu Rehabilitacji Stacjonarnej w celu rejestracji, posiadające wpis „PILNE” na skierowaniu od lekarza specjalisty, przyjmowane są poza kolejnością lub czas oczekiwania na przyjecie nie jest dłuższy niż 3 miesiące.
 • Nasz Zakład Rehabilitacji nie udziela przepustek pacjentom leczonym w ramach umowy z NFZ
 • Inne planowane świadczenia medyczne, których termin pokrywa się z pobytem w ramach rehabilitacji stacjonarnej ogólnoustrojowej należy przełożyć na inny termin
 • Pacjenci obligatoryjnie nie mogą być wypisani w dniu, w którym korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych.
 • Realizacja zabiegów następuje w kolejnym dniu zabiegowym po przyjęciu do Zakładu (dni zabiegowe od poniedziałku do soboty)
Galeria

Budynek A - zdjęcia

Budynek B - zdjęcia

Zabiegi - zdjęcia